Petek Temizliği

Petek temizliği özel tesisat makineleri ve kimyasal kullanarak Eyüp ve çevresinde servis vermekteyiz. Petek temizleme konusunda hizmet veren pek çok tesisat şirketi bulunmaktadır. Petek temizliği düzenli yapılması gereken en önemli tesisat işleri arasında yer almaktadır ve bu şirketler de bunun bilinci ile hizmet vermektedir.

İstanbul Petek Temizliği

Petek temizliği konusunu genel anlamda peteklerin kirlenmesinin nedenleri, peteklerin temizliği nasıl olur ve peteklerin temizlenmemesinin sonuçları olarak 3 grupta toparlayabiliriz. İlk olarak peteklerin neden kirlendiklerinden bahsedelim. Kalorifer petekleri boşluklu yapılara sahip oldukları için oldukça kolay kirlenirler. Petekler genellikle yaz aylarında pencere ve balkonların açık tutulması nedeni ile kirlenirler. Tozlar ve kirler rüzgar yüzünden kolayca peteklerinizin içine girer ve petekler kirlenir. Ayrıca ilkbahar ve yaz aylarında petekler kullanılmadığı için de kirlenebilirler. Bu nedenle petek temizliği zorunlu hale gelir.

Peteklerin nasıl temizlendiği konusuna gelirsek, bu işlem sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Öncelikle tesisat uzmanları evinizdeki petekleri kontrol eder ve hangi peteklerde sorun olduğunu belirler. Ardından sırası ile kirli olan tüm peteklerinizin içindeki kirli su, basınç çalışma prensibini kullanan cihazlar ile kolayca boşaltılır. Peteklerin içinden kirli suların boşaltılması petek temizliği için yeterli değildir. Mutlaka kalorifer peteklerinin içinin kimyasal malzemeler ile düzgün bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra da tesisatçılar peteklerin içinde kimyasal kalmaması için temiz su ile tekrar petekleri temizler. Bu işlemler sonucunda da petekleriniz temizlenmiş olur ve anahtar yardımı ile kolayca kapatılır.

Petekleri temizletmesem ne olur diye merak ediyorsanız karşılaşacağınız sorunları birkaç madde ile inceleyelim:

  • Petekleriniz tam olarak ısınmaz
  • Elektrik ve doğalgaz faturalarınızda artışlar görünür
  • Odanızın havası kirlenir ve kirli hava solursunuz
  • Daha büyük tesisat sorunları oluşabilir

Kirli petekler genellikle tam olarak ısınmaz. Bu da evlerinizin ısınmamasına neden olur. Genellikle peteklerin ısınmaması da petek temizliği vaktinin geldiğinin bir alarmı gibidir. Diğer bir sonuç ise faturaların artışıdır. Kaloriferleriniz ısınmak için daha fazla enerji harcar bu nedenle de faturalarınız artar. Peteklerinizin kirli olmasının bir diğer sonucu ise bazı hastalıklardır. Kirli hava solumak pek çok hastalığa davetiye çıkarmanıza neden olur. Son olarak eğer peteklerinizi temizletmezseniz bu durum daha büyük tesisat arızalarına yol açabilir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55